Luis Suarez tregon arsyen pse u largua nga Barcelona, gjatë konferencës shpërtheu në lot

Luis Suarez është largua nga Barcelona pasi trajneri i ri, Ronald Koeman nuk e dëshironte në skuadër


‘El Pistolero’ tani do ta vazhdojë karrierën te Atletico Madridi ku ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me skuadrën e Simeones, shkruan Reporteri.net

Në konferencën e fundit për shtyp si lojtar i Barcelonës uruguaiani shpërtheu në lot dhe trego arsyet e largimit nga Camp Nou.

“Ka qenë një muaj i çmendur.Klubi kishte nevojë për ndryshime dhe trajneri nuk llogariste në mua,” ka thënë Suarez.

“E pranoj dhe respektoj vendimin e Koeman që nuk llogarit në mua,”.

Ndryshe, Suarez ka shënuar 198 gola dhe ka fituar 13 trofe gjatë kohës sa ishte lojtar i Barcelonës. /Reporteri.net/