×
 • Sport
 • Sport

  Mediat serbe “vajtojnë” disfatën nga Brazili, akuzojnë gjyqtarin për humbjen: “Arbitër ku e ke bilbilin”

  Reporteri
  24 Nëntor 2022 | 23:36

  Brazili ka fituar me rezultat solid sot ndaj Serbisë.

  Dy golat e Richarlison fundosën serbët, të cilët e nisin me humbje Kampionatin Botëror.

  Këtë humbje nuk e pranuan mirë mediat serbe.

  Mediumet më të mëdha në Serbi shkruan se ata mposhtën Neymarin dhe akuzuan referin për vendimet e tij.

  “Iraniani (referi) është i turpshëm, i turpshëm dhe i turpshëm. A ka mundësi të lëpijë kaq shumë yjet e Brazilit?” shkruan Kurir, i cili nuk ndalet me kaq: “Ne mundëm Neymar. Një nga yjet më të mëdhenj të futbollit kaloi në duart e lojtarëve tanë! Një numër i madh faullesh ndaj tij”.

  Titulli i Telegrafit serb thotë “Serbia hesht dhe shikon, Brazili dominon”, dhe pranë tij shkruan: “Zoti i drejtësisë gjëmonte në Katar, të gjithë Shqiponjat kënduan në unison. B92 shkruan: Gjyqtar ku e ke bilbilin? Në të njëjtën kohë, ai vë në pah mjeshtërinë e Richarlison dhe faktin se Brazili është ende favoriti më i madh i Botërorit, i cili pësoi humbjen e fundit një vit e gjysmë më parë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!