Mësohen edhe dy çiftet e tjera të 1/8 së finales

Këtë të mërkurë u zhvilluan dy ndeshjet e xhiros së tretë dhe të fundit në Grupet C dhe D në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Argjentina do të përballet me Australinë në 1/8 e finales, kurse Franca do të ketë punë me Poloninë.

Ndeshja mes Argjentinës dhe Australisë do të luhet më 3 dhjetor nga ora 20:00.

Në anën tjetër, ndeshja mes Francës dhe Polonisë luhet më 4 dhjetor nga ora 16:00.