Mësoni skuadrat të cilat kaluan tutje në Kupën e Kosovës

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet të cilat u zhvilluan sot në kuadër të 1/16 së finalës në Kupën e Kosovës, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Drita arriti të mposht Drenasin, Dukagjini triumfoi ndaj Lirisë dhe KEK-u mposhti Trepçën.

Përballjet e sotme u mbyllën me këtë rezultat:

Drita 1–0 Drenasi

Flamurtari 0–3 Ferizaj

Liria 2–4 Dukagjini

Arbëria 4–0 Vitia

KEK-u 1–0 Trepça

Tashmë janë mësuar të gjitha skuadrat të cilat kanë siguruar kalimin tutje në këtë garë.

Prishtina, Ballkani, Drenica, Gjilani, Llapi, Malisheva, Fushë Kosova, 2 Korriku, Ramiz Sadiku, Ulpiana, Onix, Dukagjini, Drita, Ferizaj, Arbëria dhe KEK-u do të luajnë në raundin tjetër të Kupës së Kosovës.