Messi nuk ia zgjat dorën Lewandowskit pas ndërhyrjes, pajtohen në fund të ndeshjes

Argjentina dhe Polonia janë dy ekipet që janë kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Argjentina mposhti Poloninë me rezultat 2:0, por përkundër humbjes, Polonia gjithashtu e gjeti kualifikimin tutje.

Një moment interesant ndodhi kah fundi i ndeshjes, kur Lewandowski bëri një ndërhyrje të palejuar në Messin.

 

Më pas, sulmuesi polak ia zgjati dorën argjentinasit, por ai nuk ia ktheu.

Por, pas ndeshjes, u panë se të dy u përshëndetën dhe diskutuan mes vete.