×
 • Sport
 • Sport

  Nipi i Luan Krasniqit shpallet kampion i Gjermanisë, mposht kundërshtarin me një goditje

  Reporteri
  23 Shtator 2023 | 23:15

  Boksieri Ardian Krasniqi është kampion i Gjermanisë (BDB), pasi që mposhti gjermanin Deniz Altz, të shtunën në Magdeburg të Gjermanisë.

  Ardianit, nipit të legjendës Luan Krasniqit, nuk i është dashur shumë kohë për të mposhtur gjermanin, i cili qysh në rundin e parë u dorëzua në duel me Krasniqin, shkruan LIG Sport

  Nipi i Luan Krasniqit, Ardiani e goditi në bark kundërshtarin i cili nuk i përballoi dhimbjeve dhe u detyrua të dorëzohet, pasi edhe gjyqtari numroi deri në dhjetë.

  Kujtojmë që ky meç ishte për brezin Kampion të Gjermanisë – BDB.

  27-vjeçari nga Juniku, bën një tjetër hap të madh në karrierën e tij të boksit profesionist.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!