Nuk ndalet Liverpooli: Pas Alcantaras siguron edhe shërbimet e sulmuesit portugez

Diogo Jota do të jetë transferi i radhës i Liverpoolit


Trajneri i Wolves, Nuno Espirito Santos ka konifrmuar se Jota do të kalojë te Liverpooli, shkruan Reporteri.net

Sulmuesi portugez do t’i kushtojë Liverpoolit rreth 43 milionë euro.

“Liverpool do të ketë një lojtar dhe djalë të shkëlqyeshëm, dhe ai ka një të ardhme të ndritur përpara. Ne mendojmë se kjo marrëveshje është e mirë për të gjithë,” ka thënë Nuno Espirito.

“Diogo ishte vërtet i lumtur këtu, por është normale që lojtarëve u pëlqen të përballen me sfida të reja,”. /Reporteir.net/