×
 • Sport
 • Sport

  Parisi me fitore të madhe në Barcelonë, kualifikohet në gjysmëfinale

  Reporteri
  16 Prill 2024 | 23:21

  Paris Saint-Germaini ka kaluar Barcelonën dhe ka mbajtur gjallë shpresën për trofeun e parë të Ligës së Kampionëve.

  Të martën mbrëma në Barcelonë, parisienët fituan 4:1 për të bërë vend në gjysmëfinale të Championsit.

  Kampioni francez ka përmbysur rezultatin e ndeshjes së parë për t’u kualifikuar në mesin e katër skuadrave më të mira evropiane. Në Paris, Barcelona kishte fituar 3:2. Në Barcelonë, Parisi fitoi shumë më thellë.

  Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!