Pas 508 ditëve starton për herë të parë për Liverpoolin në ‘Anfield’

Alex Oxlade Chamberlain ka startuar për Liverpoolin në ndeshjen kundër Newcastle


Liverpooli pas pak luan me Newcastlen në kuadër të xhiros së pestë në Premier Ligë, ndërsa Chamberlain po starton në Anfiled për herë të parë pas 508 ditëve, shkruan Reporteri.net

Mesfushori anglez në prill të vitit 2018 kishte pësuar një lëndim në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve dhe që nga atëherë nuk ka luajtur si startues të Anfield.

Ndryshe, Klopp e pëlqen shumë Chamberlainin dhe klubi ia ka vazhduar atij kontartën në gusht të këtij viti. /Reporteri.net/