Pas Majlindës edhe Nora Gjakova shpartallon kundërshtaren e saj, e prek çerekfinalen

Dy vashat kosovare të cilat janë duke garuar në garat e Minsk 2019, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë shënuar fitoret e tyre të para.


Majlinda Kelmendi mposhti zviceranen Fabbiene Kocher, në kategorinë deri në -52 kilogramë, shkruan Reporteri.net

Para pak minutash edhe Nora Gjakova ka shënuar fitoren e saj duke kaluar në çerekfinale.

Gjakova mposhti francezen tejet të papërshtatshme, Priscilla Gnetto në kategorinë deri në -57 kilogramë.

Kujtojmë që ndeshjet e Majlindës dhe Norës mund t’i ndiqni LIVE në faqen zyrtare të KOK-ut përmes transmetimit nga RTK./Reporteri.net/