Pesë gola për 18 minuta: “Kjo nuk është normale”

Pep Guardiola ka mbetur i befasuar me paraqitjen e skuadrës së tij ndaj Watfordit


Manchester City e shkatërroi Watfordin duke e mposhtur 8-0, ndërsa 5 golat e parë i shënoi për 18 minuta, shkruan Reporteri.net

Guardiola ka thënë se një gjë e tillë nuk është normale dhe se pas golit të pestë ndeshja ndryshoi.

“Është e çuditshme, nuk është normale. Pesë gjuajtje, pesë gola. Në të njëjtën kohë, u kemi dhënë dy mundësi për gol,” ka thënë Guardiola.

“Kualiteti që kemi është një kënaqësi për ta parë. Pas 5:0 ndeshja ishte komplet ndryshe,”.

Pavarësisht fitore, City mbetet në vendin e dytë me 13 pikë, dy më pak se lideri, Liverpooli që ka 15 pikë dhe një ndeshje më pak të zhvilluar./Reporteri.net./