×
 • Sport
 • Sport

  “Plisat” me mesazh jashtë stadiumit pasi nuk u lejuan të futen brenda

  Reporteri
  20 Nëntor 2023 | 22:33

  “Stadiumi pa Plisa, si pylli pa lisa”.

  Ky raportohet të jetë njëri nga mesazhet e disa anëtarëve të tifogrupit nga Prishtina, jashtë stadiumit “Air Albania”.Kjo pasi ata nuk u lanë të futen brenda.

  Federata Shqiptare e Futbollit, gjatë ditës është raportuar se nuk ka ndarë bileta për “Plisat”, për ndeshjen me Ishujt Faroe. FSHF-ja ende s’e ka bërë të ditur zyrtarisht arsyen e këtij zhvillim.

  Ndryshe ,edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Linda Rama dhe i biri, Zaho ndodhet në stadiumin “Arena Kombëtare”, ku po e ndjekin nga afër ndeshjen Shqipëri- Ishujt Faroe.

  I pozicionuar në tribunën VIP të stadiumit “Air Albania” Rama nuk ka munguar në këtë sfidë kaq të rëndësishme për Kombëtaren shqiptare, e cila synon për të marrë një fitore dhe për të ruajtur vendin e parë në grup.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!