PSG – Man City, sfida e ‘zjarrtë’ e Ligës së Kampionëve

Sonte (e mërkurë) do zhvillohet super ndeshja mes PSG-së dhe Manchester Cityt, në kuadër të gjysmëfinales së Ligës të Kampionëve.


Dy skuadrat kërkojnë vetëm fitore në mënyrë që të kenë avantazhin për ndeshjen kthyese në “Etihad”, përcjellë lajmi.net.

PSG pasi eliminoi Bayernin shihet si favoriti kryesor, por duke marrë parasysh edhe formën e mirë të Cityt, atëherë spektakli do jetë i garantuar.

Ndeshja nis në ora 21:00 dhe zhvillohet në “Parkun e Princave”.