Qe çka t’bon kojshia i keq: Po e shohin situatën e keqe të Shaqirit, synojnë ta transferojnë me pak para

Xherdan Shaqiri nuk po kalon momentet më të mira në Liverpool, anipse arriti të shpallet kampion në Champions League.


Futbollisti nga Zhegra e Gjilanit ka humbur si duket besimin e Jurgen Klopp dhe lëndimet e shpeshta kanë bërë që ai ta humbë edhe vendin në formacionin e Liverpoolit, shkruan Reporteri.net

I gjendur në një situatë të tillë, Shaqiri do të kërkojë skuadër të re, njëjtë siç do ta shfrytëzojnë klubet momentin e keq për ta transferuar me një shumë më të vogël.

Skuadra e Steven Gerrardit, Rangers ka shprehur interesim për 28-vjeçarin dhe janë të gatshëm të ofrojnë deri në 13 milionë për t’i siguruar shërbimet e tij.

Trajneri Steven Gerrard po synon të ndërtojë një ekip të fortë në Rangers dhe pëlqen yllin shqiptar.

Xherdan Shaqiri ka ndërruar edhe në të kaluarën skuadër në janar, duke u transferuar nga Bayern Munich te Inter./Reporteri.net/