Rashica titullar, Muriqi rezervë në ndeshjet që Werderi dhe Fenerbahce do t’i luajnë për Kupë

Milot Rashica do të jetë titullar për Werderin në ndeshjen kundër Heidenheim, ndërsa Vedat Muriqi po pushohet nga trajneri i Fenerit dhe është në bankë për ndeshjen kundër Tarsus


Werder Bremen e pret Heidenheimin në shtëpi në kuadër të Kupës së Gjermanisë, me yllin kosovar, Milot Rashicën që këtë takim do ta nis nga fillimi, shkruan Reporteri.net

Ndërsa, në anën tjetë edhe Fenerbahce do të luajë kundër Tarsus, në kuadër të Kupës së Turqisë, me Muriqin që këtë takim e nis nga stoli.

Kujtojmë që dyshja, Muriqi dhe Rashica në fundjavën që shkoi shënuan gola të bukur për skuadrat e tyre.

Ndeshjet Werder-Heidenheim dhe Tarsus-Fenerbahce fillojnë nga ora 18:30./Reporteri.net/