Rashica vjen me mesazh të fortë se si duhet mbrojtur nga koronavirusi

Tashmë, pandemia koronavirus ka kapluar të gjithë vendet e botës, e shkaku i saj janë anuluar të gjitha aktivitetet sportive.


Pjesë e motos, “Rri në shtëpi dhe kujdesu për veten”, i’u është bashkuar edhe sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica.

Sulmuesi, përmes një video-mesazhi të postuar në rrjetin social “Instagram” ka informuar fansat e tij se si duhet mbrojtur nga koronavirusi.

Me topin në këmbë dhe duke pastruar duart, Rashica ka treguar se si si luftohet ky virus.