Real Madridi me shumë mungesa kundër Atalantas, formacionet

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Atalantës dhe Real Madridit. Reali vjen në këtë ndeshje me shumë mungesa, këtë e vërteton edhe fakti se në stol, sonte përveç Marianos, të gjithë të tjerët janë të akademisë.


Ramos, Carvajal, Marcelo, Benzema, Hazard, Valverde, Militao, Rodrygo, Odriozola – të gjithë do të mungojnë shkaku dëmtimeve të ndryshme. Zizu nuk ka shumë opsione dhe për këtë e ka vënë Asension 9-sh dhe e ka futur në lojë Iscon.

Atalanta:

Real Madrid: