Reali gjunjëzon Interin në Itali – Liverpooli befasohet në shtëpi

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sontme në Ligën e Kampionëve


Real Madridi e ka mposhtur Interin në San Siro duke fituar me rezultat të pastër prej 2-0, shkruan Reporteri.net

Eden Hazard 7′ dhe Rodrygo 59′ shënuan për fitoren e madhe të Los Blancos.

Befasia e mbrëmjes së sontme ndodhi në Anfield ku Liverpooli u mposhtë nga Atalanta me rezultat 2-0.

Josip Ilicic 60′ dhe Gosens 64′ realizuan për fitoren e skuadrës italiane, e cila shkaktoi befasinë e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve.

Në ndeshjet tjera, kampioni aktual, Bayern Munich e mposhti Salzburgun me rezultat 3-1, ndërkaq fitore sonte shënuan edhe Ajax e Porto.

Më poshtë keni rezultatet komplete nga mbrëmja e sontme e Ligës së Kampionëve. /Reporteri.net/