×
 • Sport
 • Sport

  Ronaldo dhuron spektakël në debutim te Al Nassr, shikoni si turpëron mbrojtësin

  Reporteri
  22 Janar 2023 | 22:23

  Cristiano Ronaldo debutoi zyrtarisht te Al Nassr në Superligën e Arabisë, teksa ekipi i tij u përball me Al Etifaq në duelin e vlefshëm për javën e 14-t, duke triumfuar me rezultatin minimal 1-0.

  Edhe pse nuk ishte protagonist me gol apo asist, 37-vjeçari tregoi vlerat e tij. Teksa ishte në zonën kundërshtare dhe kishte një lojtar përballë, pesë herë fituesi i Topit të Artë e shmangu me një veprim të bukur teknik.

  Duke menduar se Ronaldo do të pasonte, lojtari kundërshtar u rrëzua, por portugezi i kaloi nga krahu i majtë dhe më pas tentoi të pasonte në zonë.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!