Rrahje masive në Bundesligë, e gjitha nisi pas mysafirët rrëzuan trajnerin e Freiburgut

Një rrahje masive ka ndodhur në ndeshjes mes Freiburg dhe Eintracht Frankfurtit të cilën e fituan me rezultat minimal 1-0 vendasit.


I gjithë sherri nisi pasi kapiteni i Frankfurt Abraham e rrëzoi trajnerin vendas Christian Streich.

Kjo bëri që të reagojnë lojtarët e Freiburg që vrapuan ta mbronin trajnerin e tyre, shkruan Reporteri.net.

 

Por më pas gjithçka përfundoi pa ndonjë sherr më të madh, ku mund të kishte edhe lëndime.

Për sherrin e bërë me karton të kuq u ndëshkua kapiteni i Frankfurt dhe mesfushori i Freiburg Grifo. /Reporteri.net/.