×
 • Sport
 • Sport / Golashënuesit nga Kosova

  Rrahmani dhe Krasniqi, vendimtarë në fitoren e Bukureshtit

  Reporteri
  16 Shkurt 2024 | 21:37

  Dy përfaqësuesit e Kosovës, Ermal Krasniqi dhe Albion Rrahmani me dy golat e tyre ia kanë siguruar fitoren Rapid Bukureshtit në ligën e Rumanisë.

  Në minutën e 54-t Krasniqi realizoi për 1 me 0, ndërkaq në minutën e 66-të asistoi për sulmuesin Rrahmani që realizoi për 2 me 0, përcjell gazeta online Reporteri.net.

  Rapidi me këtë fitore gjendet në pozitën e dytë me 48 pikë. Ekipi FCSB udhëheq tablën me 54 pikë.

  Rrahmani ka nëntë gola të realizuar në 11 paraqitje, ndërkaq për Krasniqin ky ishte goli i dytë për Rapidin.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!