Shënoi 5 gola në 3 ndeshje: Ylli kosovar zgjedhet Lojtari i Muajit në Norvegji

Zymer Bytyqi ka shkëlqyer në Norvegji në muajin shtator dhe me plotë meritë e ka fituar çmimin e Lojtari i Muajit.


Bytyqi ka qenë vendimtar për Vikingun, pa harruar edhe dy yjet tjerë kosovarë, si Veton Berisha dhe Ylldren Ibrahimaj, shkruan Reporteri.net

Ylli kosovar ka shënuar 5 gola në vetëm 3 ndeshje dhe kështu është duke kaluar momentet më të mira në karrierën e tij.

Bytyqi nuk është ftuar në Kombëtare muajin e kaluar, por me ndeshjet që ka treguar ai meriton një ftesë nga Bernard Challandes. /Reporteri.net/