×
 • Sport
 • Sport / Në orën 18:00

  Shorti i Euro 2024, Shqipëria mëson sot kundërshtarët e saj

  Reporteri
  02 Dhjetor 2023 | 10:30

  Shqipëria mëson sot kundërshtarët e saj që do të ketë në grup në finalet e Europianit që do të mbahet vitin e ardhshëm në Gjermani.

  Shorti do të hidhet Hamburg në orën 18:00.

  Shqipëria ndodhet në vazon e dytë së bashku me Hungarinë, Danimarkën, Turqinë, Rumaninë dhe Austrinë.

  Në vazon e parë, që janë skuadrat më të forta, ndodhen ekipe si Anglia, Spanja, Belgjika, Portugalia, Franca dhe Gjermania.

  Në vazon e tretë ka ekipe si Holanda, Skocia, Kroacia, Çekia, Sllovenia dhe Sllovakia.

  Ndërsa në vazon e katërt janë deri më tani Italia, Serbia dhe Zvicra. Emrat e 3 skuadrave të tjera do të mësohen pasi të luhen ndeshjet play-off.

   

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!