Shpejtësi dhe çmenduri: Pulisic ia bën sefte për Chelsean me një supergol

Chelsea ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Burnleyt, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Turf Moor, në kuadër të xhiros së dhjetë të Premierligës.


Në minutën e 21-të të ndeshjes, Christian Pulisic arriti ta kalojë skuadrën e Maurizio Sarrit në epërsi.