‘Shqiponjat’ e dërgojnë në vend të parë Sionin – Pajtim Kasami shënon gol në stilin e Messit

Sioni mbrëmë shënoi fitore 3-1 ndaj Xamax në udhëtim në një ndeshje ku shkëlqeu Pajtim Kasami duke realizuar dy gola


Sioni është në vendin e parë në tabelë në Superligë e Zvicrës dhe merita të mëdha kanë Pajtim Kasami dhe Ermir Lenjani, shkruan Reporteri.net

Mbrëmë Sioni mposhti Xamaxin 3-1 dhe në këtë takim dy gola shënoi Kasami, derisa gjurmë la edhe Lenjani me një asist.

Kasami golin e parë e realizoi në minutën e 57-të pas asistimit të Lenjanit, derisa golin e dytë e shënoi në minutën e 70-të ku paraboloi me shumë mjeshtëri kundërshtarin.

Ish-mesfushori i Zvicrës ka shënuar 4 gola deri tani në Superligën e Zvicrës, ndërsa futbollisti i Shqipërisë, Ermir Lenjani ka realizuar dy herë pas shtatë xhirove. /Reporteri.net/