×
 • Sport
 • Sport

  Sot luhen dy ndeshje interesante në Kupën e Botës

  Reporteri
  05 Dhjetor 2022 | 8:47

  Sot do të zhvillohen dy ndeshje tjera në kuadër të 1/16 së finales të Kampionatit Botëror, që po mbahet në Katar.

  Përballja e parë e ditës do të jetë ballafaqimi i Japonisë me Kroacinë, me fillim nga ora 16:00.

  Japonia pasi mposhti dy superfuqitë, Spanjën dhe Gjermaninë, do të tentojë që ta befasojë edhe Kroacinë, për një kalim në çerekfinale.

  Në anën tjetër, kroatët do të tentojnë që ta përsërititin suksesin e Botërorit të kaluar, duke arritur deri në finale.

  Në terminin tjetër, favoriti kryesor Brazili do të ketë punë me Korenë e Jugut, me fillim nga ora 20:00.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!