×
 • Sport
 • Sport / Futboll

  Sot ndeshja vendimtare për titull, Llapi – Ballkani

  Reporteri
  18 Maj 2024 | 11:00

  Xhiroja e parafundit e Superligës së Kosovës në futboll do të sjellë një përballje tejet të  fortë dhe përcaktuese për titullin kampion, ndeshje e cila luhet sot në stadiumin  “Zahir Pajaziti” të Podujevës, shkruan Reporteri.net.

  Nëse ekupi nga Suhareka fiton ndeshjen, do ta siguronte edhe matematikisht për të tretën herë radhazi titullin e kampionit.

  Llapi që ndodhet katër pikë pas, synon të mposht Ballkanin dhe të shpresojë në ndeshjen e fundit kampionale të shpallet kampion.

  Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka premtuar se stadiumi do të jetë plot.

  Ai deklaroi para një jave që synon që ta mposhtë Ballkanin me 5 gola diferencë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!