Spanja me më të mirët ndaj Kosovës, formacioni ‘i frikshëm’ i Furisë së Kuqe

Spanja ka publikuar formacionin startues ndaj Kosovës në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror Katar 2022.


Në portë do të jetë Unai Simon, kurse në mbrojtje do të jenë Llorente, Eric Garcia, Martinez dhe Jordi Alba.

Mesfusha përbëhet nga Pedri, Busquets dhe Koke, kurse Dani Olmo dhe Ferran Torres do ta ndihmojnë Moratan në qendër të sulmit.

Kombëtarja e Kosovës ende nuk e ka publikuar formacionin startues.