Super Akil Gjakova, ‘shpartallon’ Turaevin dhe arrin në finalen e madhe

Akil Gjakova ka arritur në finalen e Grand Prix 2019 pasi ka mposhtur në gjysmëfinale xhudistin nga Uzbekistani, Khikmatillokh Turaev.


Xhudisti kosovar po kalon nëpër një formë të jashtëzakonshme në këto gara, shkruan Reporteri.net

Gjakova mposhti me ‘Ippon’ xhudistin mjaft të papërshtatshëm nga Uzbekistani.

Në finale Akili do të ketë punë me rusin Georgii Elbakiev.

Kujtojmë që Akil Gjakova garon në kategorinë deri në -73 kg./Reporteri.net/