×
 • Sport
 • Sport

  Sylvinho bëhet me pasaportë shqiptare

  Reporteri
  21 Maj 2024 | 19:14

  Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho gjatë ditës së sotme ka marrë pasaportën shqiptare.

  Por jo vetëm Sylvinho, por edhe ndihmësit e tij, Zabaleta dhe Doriva janë pajisur me pasaporta shqiptare.

  Të tre janë regjistruar si banorë në qytetin e Lushnjes, saktësisht në lagjen “Çlirimi”.

  Trajneri brazilian që nga marrja në detyrë të Kombëtares është duke jetuar në Shqipëri.

  Ai është bërë tejet i dashur për popullin shqiptar me rezultatet e arritura me kombëtaren.

  Për herë të dytë në histori, Shqipëria do të marr pjesë në një Evropian.

  Këtë vit do të mbahet në Gjermani dhe bën pjesë në grupi B së bashku me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!