×
 • Sport
 • Sport

  Tërhiqet shorti i Ligës së Konferencës, sfida interesante

  Reporteri
  23 Shkurt 2024 | 15:24

  Pas Europa League, është tërhequr shorti edhe për 1/8 e finales në Ligën Konferencës.

  Shorti i hedhur sot në Nyon ka sjellë disa sfida tejet interesante që do të luhen në rundin e ardhshëm.

  Përballja më interesante padyshim se do të jetë ajo në mes të Ajaxit dhe Aston Villas.

  Gjithsesi duele interesante do të jenë edhe ato në mes të Union SG-Fenerbahce, Maccabi Haifa-Fiorentina, Sturm Graz-Lille dhe Dinamo Zagreb-PAOK.

  Çiftet e fazës së 1/8t-tës në Ligën e Konferencës:

  Servette – Viktoria Plzen

  Ajax – Aston Villa

  Molde – Club Brugge

  Union SG – Fenerbahce

  Dinamo Zagreb – PAOK

  Sturm Graz – Lille

  Maccabi Haifa – Fiorentina

  Olympiacos – Maccabi Tel-Aviv

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!