×
 • Sport
 • Sport / Sport

  Tërhiqet shorti, Shqipëria bie në grupin më të vështirë në Euro 2024

  Reporteri
  02 Dhjetor 2023 | 18:55

  Në Hamburg të Gjermanisë u bë tërheqja e shortit për fazën e grupeve për Kampionatin Evropian.

  Të besuarit e Sylvinhos janë pozicionuar në grupin B aty ku bënë pjesë Spanja, Kroacia dhe Italia.

  Grupi B:

  Spanja

  Shqipëria

  Kroacia

  Italia

  Orari i ndeshjeve të Shqipërisë në kuadër të grupit B të “Euro 2024”:

  15 qershor: Italia – Shqiperia, Dortmund;
  19 qershor: Kroacia – Shqiperia, Hamburg;
  24 qershor: Shqiperia – Spanja, Düsseldorf.

   

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!