Tifozët tërbohen dhe dalin jashtë kontrollit, Policia në Portugali gjuan me armë për t’i larguar

Një kaos i vërtetë ka ndodhur në futbollit portugez, në përballjen e ligave më të ulta në kampionatin portugez, kur u përballen skuadrat e Viktoria Setubal dhe Olimpika.


Në përleshjen e zhvilluar gjatë ndeshjes, lojtarët, trajnerët dhe disa tifozë ishin pjesë e saj.

Ndërsa më vonë situata doli jashtë kontrollit, andaj duhej që policia të ndërhynte për të qetësuar situatën.

Mirëpo, policia kishin zgjedhur që përmes të shtënave me armë ta qetësonin situatën e cila po përshkallëzohej gjithnjë e më shumë.

Më poshtë mund ta shikoni videon.