Tifozi italian parashikoi saktë rezultatin dhe golashënuesit e ndeshjes Turqi-Itali

Italia e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme Kampionatin Evropian. “Azzurët” në ndeshjen hapëse të EURO 2020 mposhtën bindshëm Turqinë me rezultat 0:3 në “Olimpico” të Romës.


Golat për Italinë i shënuan Demiral autogol, Immobile dhe Insigne.

Një tifoz italian ia doli të parashikonte saktë rezultatin e kësaj ndeshje, e madje edhe golashënuesit, duke e qëlluar se Demiral do të shënonte autogol.

Me këtë fitore dhe paraqitje, Italia e konfirmon veten si një prej pretendentëve për ta fituar Kampionatin Evropian.

“Azzurët” marrin primatin momentalisht në grupin A me tri pikë, teksa nesër zhvillohet ndeshja tjetër e këtij grupi mes Uellsit dhe Zvicrës.