×
 • Sport
 • Sport / Superliga

  Trepça një hap larg titullit

  Reporteri
  16 Maj 2024 | 21:14

  Trepça e ka bërë për vete finalen e tretë të play-offit në basketbollin kosovar.

  Mitrovicasit triumfuan 85:78 ndaj Yllit në “Minatorin” e stërmbushur.

  Pjesa e parë u mbyll me epërsi të Trepçës 37:31, ndërsa suharekasit u rikthyen në çerekun e tretë.

  Megjithatë, mitrovicasit arritën të krijonin një epërsi të konsiderueshme, duke e ruajtur deri në përfundim të takimit.

  Ndeshja e katërt finale zhvillohet të dielën në Suharekë, e cila mund të jetë edhe vendimtare sa i përket titullit nëse fiton Trepça.

  E nëse Ylli fiton të dielën, finalja e pestë dhe e fundit zhvillohet më pas në Mitrovicë për ta përcaktuar kampionin.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!