Tyson duket i “shkatërruar” nga stërvitjet e tepërta që po i bën

Mike Tyson ka treguar shenja të reja të gatishmërisë për t’u rikthyer në boks, pasi gjatë stërvitjeve me legjendën e UFC-së, Viktor Belfort, është duke në formë të jashtëzakonshme fizike.


Tyson e ka bërë të ditur qëllimin për të garuar në një meç ekzibicioni dhe si pasojë, një numër i lartë i emrave të mëdhenj, përfashirë Evander Holyfield, Shannon Briggs dhe veterani i MMA-së Tito Ortiz, kanë shprehur gatishmëri për të luftuar kundër tij, transmeton Gazeta Express.

Tifozët e boksit kanë mbetur gojëhapur me videot e javëve të fundit të cilat e shfaqin ish-kampionin e botës në formë mbresëlënëse në moshën 53-vjeçare.

Të hënën, Tyson e publikoi një video tjetër gjatë një stërvitjeje me yllin e sapo pensionuar të UFC-së, Henry Cejudo, ku shihet plotësisht i regjur.

Tyson do t’i mbushë 54 vjet në qershor, por pavarësisht moshës ai duket në formë të jashtëzakonshme fizike dhe plotësisht i regjur.