U konsiderua yll i Realit, shkatërroi Serbinë në finale kurse tani luan si aktor në një serial krimi

Royston Drenthe ishte transferuar me shumë bujë te Real Madridi në të kaluarën duke u konsideruar një yll i ardhshëm i ‘Los Blancos’, por gjërat shkuan ndryshe për holandezin


Drenthe ka nisur një karrierë të re si aktor, në një serial të quajtur ‘Mocro Mafia’, që ka të bëjë me bandat dhe tregtinë e kokainës në Amsterdam, transmeton Reporteri.net

32 vjeçari që sot luan me Kozaken Boys, në të kaluarën kishte mposhtur Serbinë në finale me të rinjët e Holandës.

Drenthe ishten konsideruar njëri nga transferimet më të dështuara të Real Madridit, ndërsa më poshtë mund ta shihni atë me armë në dorë gjatë një aksioni të ‘Mocro Mafia’./Reporteri.net/