UZUNI spektakolar: Sulmuesi shqiptar shënon për mrekulli nga gjuajtja e lirë

Myrtu Uzuni vijon të jetë një prej futbollistëve më në formë të momentit.


Ai realizoi golin e radhës në barazimin e Ferencvarosit kundër Puskas Akademia me rezultatin 1-1.

Beratasi dërgoi në rrjetë topin në minutën e 81′.

Ai barazoi shifrat, pasi miqtë kishin kaluar më herët në avantazh në pjesën e parë.

Goditja e sulmuesit shqiptar ishte perfekte dhe shkundi portën.