×
 • Sport
 • Sport

  Varane i pari që largohet, Unitedi me “fshesë” në ekip

  Reporteri
  14 Maj 2024 | 15:38

  Raphael Varane ka njoftuar se do të largohet nga Manchester Unitedi në fund të këtij sezoni kur skadon kontrata e tij.

  Ish-mbrojtësi i Real Madridit ishte transferuar në Angli gjatë vitit 2021, përcjell gazeta online Reporteri.net.

  Unitedi pagoi 40 milionë euro për shërbimet e tij dhe ka qenë pjesë kryesore e ekipit gjatë sezonit të kaluar.

  Mirëpo sivjet 31-vjeçari nuk ka pasur fat me lëndime dhe nuk është paraqitur rregullisht.

  Ndërkaq, mediat angleze kanë raportuar se Varane është veç emri i parë në listën e gjatë të lojtarëve që priten të largohen nga Old Trafford.

  Lart në listën për t’u larguar është edhe mesfushori brazilian Casemiro, i cili raportohet se është duke u kërkuar nga klubet e ligës saudite.

  Ai është vlerësuar me 25 milionë funte.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!