Vdes ish-boksieri i njohur kosovar

Ish-boksieri i njohur kosovar Muhamet Ferizaj ka vdekur pas një sëmundje të shkurtër.

Ish–boksieri, Ferizaj, ishte pjesë e Klubit të Boksit Peja dhe garoi në gara gjatë viteve të 80-ta, ai poashtu ishte pjesë edhe e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ndërsa, lajmin për të ndjerin e ka bërë të ditur miku i tij, Muharrem Gjocaj.