Vitet janë vetëm numër: Quagliarella shënon dhe vendos rekord në Serie A

Sampdoria është duke e mposhtur Beneventon me rezultat 2-1 pas pjesës së parë


Fabio Quagliarella ka shënuar golin e parë për Sampdorian në minutën e tetë, shkruan Reporteri.net

37 vjeçari ka hyrë tani në histori të Serie A duke shënuar për të 16-tin sezon me radhë në kampionatin italian.

Quagliarella në të kaluarën ka luajtur edhe për klubet e mëdha italiane si Juventus e Napoli. /Reporteri.net/