Vjen reagimi nga Akil Gjakova pasi u shpall Kampion i Evropës

Akil Gjakova është kampion i Evropës në xhudo në kategorinë deri në 73 kilogramë.


Ai ka fituar medaljen e artë, teksa në finale e mposhti izraelitin, Tohar Butbul, në Kampionatin Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Pas këtij triumfi ka ardhur edhe reagimi i vet Akilit në profilin e tij në Facebook.

Ai ka falënderuar të gjithë për përkrahjen dhe besimin, teksa falënderim të veçantë i bëri trajnerit Driton Kuka.