Xhaka i përjashtuar nga Arsenali, por sillet si i përkushtuar dhe si një profesionist i vërtetë

Granit Xhaka nuk do të jetë i pëfshirë për ndeshjen me Wolvesin që Arsenali do ta luajë sot me fillim nga ora 16:00


Mesfushori shqiptar nuk është ftuar në dy takime radhazi nga Arsenali pas veprimit që bëri ndaj Crystal Palace fundjavën që shkoi, shkruan Reporteri.net

Por, pavarësisht kësaj Xhaka si një profesionist i vërtetë që është po kryen stërvitje individuale.

Ai ka postuar një fotografi në Facebook ku shihet duke bërë palestër.

“Ne vazhdojmë të punojmë fortë” shkruan Xhaka në Facebook.

Ndryshe, klubi javën që vjen do të vendos se a do t’ia heq përfundimisht shiritin e kapitenit. /Reporteri.net/