×
 • Sport
 • Sport

  Xhaka ndjek portierin kundërshtar deri në zhveshtore pasi provokoi tifozët

  Reporteri
  14 Maj 2024 | 22:20

  Pas fishkëllimës së fundit të pjesës së parë në mes të Baselit dhe Lausanne Outhyt, mesfushori kosovar Taulant Xhaka e ka ndjekur me shpejtësi portieri francez Jeremy Vachoux.

  Portieri i Lausanne Outhyt gjatë hyrjes për në tunelin e stadiumit St. Jakob-Park, provokoi tifozët e Baselit duke u duartrokitur, veprim që nuk i pëlqeu Xhakës, i cili ishte i pari që me shpejtësi nga mesi i fushës shkoi në drejtim të portierit francez.

  Pas Xhakës me shpejtësi në tunel u futën edhe lojtarët e të dyja ekipeve.

  Tifozët e Baselit më pas thirrën në kor emrin e Taulant Xhakës.

  Xhaka u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e gjashtë shtesë të pjesës së parë. Ai u zëvendësua në minutën e 58-të.

  Në vend të Xhakës u inkuadrua Albian Ajeti, i cili shënoi golin e epërsisë për Baselin në minutën e 63-të. Aktualisht po luhet minuta e 83-të e ndeshjes që i takon javës së 36-të të Superligës së Zvicrës.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!