Xhaka shembulli më i keq i një kapiteni, këto fjalë që ia tha tifozëve të Arsenalit do t’i kushtojnë shumë

Granit Xhaka iu është drejtuar me shumë mllef tifozëve të Arsenalit në ndeshjen ndaj Crystal Palace


Arsenali barazoi 2-2 me Crystal Palace në shtëpi, ndërsa gjëja kryesore që po flitet më së shumti në këtë ndeshje është momenti kur u zëvendësua Xhaka, i cili është edhe kapiten i skuadrës, shkruan Reporteri.net

Tifozët e Arsenalit nuk janë të kënaqur me Xhakën të cilin e kritikojnë vazhdimisht në rrjete sociale, ndërsa këtë herë e vërshëllyen në momentin që ai po dilte nga fusha.

Emery vendosi që ta zëvendësonte mesfushorin nga Prishtina me Sakan në minutën e 61-të.

Por, gjatë kohës sa ai po dilte nga fusha tifozët e vërshëllyen atë me Xhakën që iu tha atyre “Fuck off” që nëse e përkthejmë në shqip i bie q*nu. Një fjalë shumë e rëndë kjo, e madje edhe më e rëndë kur thuhet nga një kapiten i skuadrës.

Sikur të mos mjaftonte kjo fjalë që ia tha, Xhaka edhe e hoqi fanellën dhe u largua drejt e në dhomat e zhveshjes duke mos qëndruar në bankën rezervë.

Ky moment po komentohet me të madhe në rrjetet sociale me tifozët e Arsenalit që nuk do ta kapërdijnë lehtë këtë gjest. /Reporteri.net/