Zbulohen emrat e të nominuarve për lojtarin dhe trajnerin më të mirë nga UEFA

Karim Benzema, Thibaut Courtois dhe Kevin De Bruyne janë tre të nominuarit më të mirë për çmimin e UEFA-s, lojtari më i mirë i vitit 2021/22.

Fituesi do të zbulohet së bashku me trajnerin e vitit për meshkuj të UEFA-s dhe lojtarin dhe trajnerin e vitit për femra, gjatë ceremonisë së shortit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve të UEFA-s 2022/23 në Stamboll të enjten më 25 gusht.

Ancelotti, Klopp dhe Guardiola janë trajnerët e emëruar për më të mirin nga UEFA për sezonin 2021/22.