Zbulohen prapaskenat, PSG refuzoi ofertën e Barcelonës për Neymar

Pak ditë më parë presidenti i Barcelonës, Joan Laporta tregoi se kishin folur me babain e Neymarit për një rikthim të mundshëm në Spanjë.


Sipas mediumit ‘Le10Sport’, PSG ka refuzuar një ofertë të lartë nga gjiganti spanjoll për yllin e tyre.

Thuhet se ‘Blaugaranë’ gjatë afatit kalimtar të verës kishin ofruar 80 milionë euro për sulmuesin.

Megjithatë, ‘Parisienët’ e konsiderun këtë shifër si shumë të ulët pasi kishin shpenzuar 222 milionë euro për blerjen e tij disa sezone më parë.

Gjiganti francez, mbajti në ekip Neymarin dhe i solli në ekip shokun e tij më të mirë, Leo Messin që u transferuar si futbollistë i lirë.