Zhegrova bën atë që di më së miri, driblon në mënyrë brilante kundërshtarët

Edon Zhegrova u paraqit në fushë për 30 minuta në ndeshjen e Kupës së Zvicrës që Baseli e zhvilloi kundër Stade Lausanne-Ouchy dhe pati një paraqitje të mirë


Baseli fitoi 2-1 në udhëtim te Stade Lausanne-Ouchy me yllin kosovar që u fut në lojë në këtë takim në minutën e 62-të.

Zhegrova dhuroi një asist në golin e parë të Baselit, ndërsa gjatë një momenti dhuroi edhe pak spektakël.

20 vjeçari trullosi dy futbollistët kundërshtarë me një lëvizje fantastike, të cilën mund ta shihni në videon e mëposhtme. /Reporteri.net/