×
 • Sport
 • Sport

  Zvicra publikon listën preliminare me 38 futbollistë për Euro 2024, ftohen gjashtë shqiptarë

  Reporteri
  17 Maj 2024 | 11:28

  Kombëtarja e Zvicrës e ka publikuar listën preliminare për Kampionatin Evropian që nis në muajin qershor.

  Helvetikët kanë ftuar plot 38 futbollistë në kampin parapërgatitës fillimisht.

  Gjashtë futbollistë shqiptar janë ftuar në këtë grumbullim.

  Albian Hajdari, Uran Bislimi, Ardon Jashari, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Andi Zeqiri janë ftuar.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!