Zymer Bytyqi në top formë, shënon sërish për Vikingun

Zymer Bytyqi po kalon momente jashtëzakonisht të mira te Vikingu dhe nuk do të ishte befasi nëse do të ftohej te Kosova për ndeshjet e tetorit


Viking po luan me Mjondalen ku rezultati aktual është 1-1, shkruan Reporteri.net

Bytyqi ka shënuar golin për Vikingun në minutën e 35-të.

23 vjeçari u gjend për mrekulli në zonë ku me një goditje me të djathtën arriti që ta brazonte rezultatin.

Ndryshe, ky është goli i shtatë në këtë sezon për Bytyqin në kampionatin norvegjez. /Reporteri.net/